Ustroń - miasto uzdrowiskowe

Miejscowość, do której zapraszamy naszych Gości znana jest z niepowtarzalnego, uzdrowiskowego klimatu, jak również niezapomnianych widoków. Ustroń znajduje się na północy Beskidu Śląskiego, w powiecie cieszyńskim. Nazwa tego niewielkiego miasteczka pochodzi od określenia cichego i ustronnego miejsca. Dodatkowo występują tu wody z właściwościami leczniczymi, dzięki czemu Ustroń otrzymało status uzdrowiska.

O Ustroniu:

Największą zaletą Ustronia zdecydowanie jest otoczenie przyrody. Przepiękne krajobrazy, liczne szlaki turystyczne (piesze czy rowerowe), jak również bogactwo rozrywek sprawia, że miejsce to każdego roku wybierane jest przez tysiące turystów.

Doceniają oni nie tylko świeże powietrze i brak miejskiego zgiełku, ale także niezapomniane widoki. To właśnie z Ustronia można wybrać się na dalekie wędrówki Głównym Szlakiem Beskidzkim, który prowadzi najpierw na Równicę, następnie na urokliwą polanę, skąd droga prowadzi na jeden z najbardziej znanych szczytów tej okolicy – Czantorię.

Tym, którzy cenią sobie dodatkowe atrakcje dla aktywnych, proponujemy szeroki wybór różnego rodzaju propozycji, na jakie składa się np. całoroczny tor saneczkowy, korty tenisowe, wypożyczalnia quadów i rowerów czy Extreme Park.

W Centrum miasta turyści mogą degustować w różnych rodzajach serów, jak i w popularnych oscypkach serwowanych również z grilla. Tym, którzy chcą poznać kuchnię regionalną proponujemy bary i restaurację z takimi potrawami, jak chociażby pstrąg po góralsku, placki ze szpyrkami czy pieczeń zbójnicka. Ofertę turystyczną Ustronia dopełnia zapełniony kalendarz corocznych imprez, takich jak na przykład Miejski Przegląd Amatorskich i Solistów, Miejskie Zawody Latawcowe czy Ustrońskie Spotkania Teatralne (USTA).

Warto zobaczyć

W Ustroniu i okolicach jest masa ciekawych miejsc i atrakcji, które trzeba zobaczyć

GÓRA CZANTORIA 995 m n.p.m.
Przybywając do Ustronia, obowiązkowym punktem pobytu jest zdobycie najbardziej znanej góry Beskidu Śląskiego – Czantorię. Można się na nią dostać pieszo lub kolejką linową. Kiedy już staniesz na szczycie, możesz napawać się zapierającymi dech w piersiach widokami, lub skorzystać z wielu atrakcji – toru pontonowego, wieży widokowej czy całorocznego toru saneczkowego.

POLANKA POD CZANTORIĄ
Miejsce to jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci. Najmłodsi mogą spędzić tu długie godziny, próbując swoich sił na torze pontonowym czy ściance wspinaczkowej.

GÓRA RÓWNICA 885 m n.p.m.
Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych gór tej okolicy (oczywiście oprócz Czantorii), zarówno ze względu na krajobrazy, rozciągające się ze szczytu, jak i wiele dostępnych atrakcji. Skorzystać można między innymi z Kina Sferycznego lub 4D, Rollercoastera czy regionalnej karczmy biesiadnej.

DĄB SOBIESKIEGO

Jest to zabytkowy pomnik przyrody, zasadzony w 1683 roku na cześć wojsk króla Jana III Sobieskiego, które przechodziły przez Ustroń. Dąb Sobieskiego znajduje się przy ulicy Daszyńskiego 54.

Galeria zdjęć okolicy:

Z Beskidówki wszędzie jest blisko:

 • najbliższa restauracja: ok 220 m - 3 minuty spacerem
 • najbliższy sklep spożywczy: ok 500 m - 7 minut spacerem
 • apteka: ok 350 m - 5 minut spacerem
 • przystanek autobusowy Centrum: ok 400 m - 5 minut spacerem
 • stacja PKP: ok 1 km - 13 minut spacerem
 • rynek: ok 650 m - 8 minut spacerem
 • bulwar nad Wisłą: ok 950 m - 12 minut spacerem
 • Leśny Park Niespodzianek: ok 3 km - 35 minut spacerem
 • Czantoria: ok 3 km - 35 minut spacerem
 • Równica (szczyt): ok 5 km - 1 h spacerem
 • Wisła (miasto): ok 9 km - 12 minut samochodem
 • Cieszyn (miasto): ok 15 km - 20 minut samochodem
TOP